Únor 2013

origami-panda

28. února 2013 v 10:37 | Tkanice
Ahoj našla jsem origami pandu je rostomilá nemyslíte a velmi jednoduchá.Mě už sedí na knihovně spolu se lonem a sloňátkem:)

Krásná že? Jo a origami tu najdete každý čtvrtek:)
Vaše Tkanice:)

Změna design

27. února 2013 v 21:44 | Tkanice
Ahoj našla jsem hrozně roztomilé kočky na obrázkua chtěla bych si je dát na dessign, ale nevím jestli vám to nebude vadit,když tento blog není o kočkách,ale o povídkách a taky bych se chtěla obrátit na crazyKate,jestli jí nebude vadit ,když si sem dám design s kočka,když má ten blog ona a kočkách. Tak se obracím na ní:) Jinak design je hotov a dávám sem ukázku. Prosím kačí napiš mi neva?
Design:

Nu nejsou k zulíbání?
Vaše Taknice:)

Recenze-Eragon

27. února 2013 v 21:20 | Tkanice
Ahoj zavedla jsem tu recenze,můžete nějaké znát ze starého blogu a tahle se bude týkat knížky od Paolinyho, Eragon.
Celá knížka je fantazy a z velké čácti se týká draků,nebo dračice. Mladý chlapec Eragon jednou na lovu v lese najde dračí vejce a spřekvapením se mu vylíhne dračice,kterou později pojmenuje Safira. Se Safirou jsou spojeni myslí a protože zlí král Galbatorix,chce ovládnout celou zemi a
Eragona s dračicí si podmanit podsvojí vládu, utečou spolu se Safirou do hor k místním trpaslíkům,kteří bojují s králem a odporují mu . Po cestě potká Murtanga a krásnou elfku ,do které se zamiluje. Je to velmi napínavý a čtivý příběh. Jsou ti celkově 4 díly a ani jednou jsem se zatím nenudila.

92%


Vaše Tkanice:)

Nekonečno přání

27. února 2013 v 14:32 | Tkanice |  Píšu a přemýšlím
Už vás někdy napadlo, co by jste si přáli od zlaté rybke,která připravala a chce si s Vámi pokecat? Splní tři přání? Jaké? Já už teď vím co si přát. Někteří lidé by si přáli hrozně moc peněz. Jiní spoustu oblečení, jiní kamarády, prtože jich nemají dost nebo jídlo sladkosti dům zvíře ostrov,nějakou super mega dobrou věc. Ale já bych si přála nekonečno přání. Nenapadlo Vás to taky někdy? Nekonečno přání se hodí.
Můžete pak mít jak peníze, oblečení, zvířata, domy, kamarády a dobroty, tak pocit výtězství, že jste přechitračily lstivou zlatou rybku,která by nejraději uplavala někam do moře. A ulila by se ze své každodenní práce.
Taky inteligenti,proč si nepřáli rovnou tisíc přání a mohli si žít jak chtěli. Jen tam pak prosí rybku, aby se slitovala a splnila jim poslední přání.
Takže jestli potkáte dědečka kouzelníka nebo zlatou rybku či jiné zlaté zvíře! Přejte si rovnou nekonečno přání... a budete nekoneční jako tento obrátzek:)je docela dobrej nekonečno otevřenech stránek:)


Vaše Tkanice:)

Run run run

26. února 2013 v 12:50 | Tkanice
Hit run run run je to hezká písnička:) A furt mi zvoní hlavou


Call me maybe

26. února 2013 v 12:47 | Tkanice
Ahoj je tu takovej hit ,ale ted sem budu dávat hodne videí,protže chci zaplnit novou rubliku videa:)


Záblesk-4

25. února 2013 v 11:19 | Tkanice
Ahoj tak tu mám 4 kapitolu Záblesku, Zase bych byla vděčná ze nějaký ten koment.

Les

Po pár dnech učení a nic nedělání se Erik rozhodl, že se projde a automaticky, ikdyž to nezamýšlel, zamířil k lesu. Cesta byla příjemná, a když procházel parkem, ucítil, jak kvetou třešně a jak si hrají děti na klouzačkách a houpačkách. Už viděl les a najednou mu začali samy skotačit nohy a on se rozeběhl. Doběhl k lesu přemýšleje o tom, jak si zlepšit jeho mizernou kondičku. Nebyl tlustý, ale když mělo dojít na běh, nic moc toho nenaběhal. V lese odněkud zaťukal datel a mezi větvemi prosvítal malé paprsky slunečního světla. Postupoval hlouběji do lesa a tu uslyšel krásný hlas, který zpíval jakousi písničku...

Nakupování

25. února 2013 v 9:31 | Tkanice
Ahoj v sobotu jsme byli se setrou nakupovat dlouhá trička ,protože ty které mi zbyli už nejsou dlouhá:)
Najdete tu:
Obrázek trička nebo něčo co jsem si koupila
Cenu
Místo koupení

Obchod:Teranova
Cena: Sleva 99 kč
tohle tričko se mi hodně líbí je tam robot co hledá nějaký přístroj! Na dotek velmi příjemný materiál a krásná zelená. Na rukávech jsou na konci malé knoflíčky velice elegantní!...

Nemoc

24. února 2013 v 19:53 | Tkanice
Ach jo jsem nemocná a to nám zrovna začaly prázdniny:( ale co dělat alwspoň můžu něco přidat sem! Včera jsem byla nakupovat s mojí starší sestrou a bylo to fajn až na to,že ás potom tak ukrutně bolely nohy. Nemoc to není závažná nejspíše nachlazení a nebo únava ze včerejška. Zejtra sem tedy dám obrázky všeho co jsem si koupila.A jak u nás sněží! Myslím, že Praha a okolí na sníh není připravene jak řekla moje sestra,když jsme šli dneska ráno po úplně zasněženém chodníku a cestou jsme míjeli neodklizenou cestu,kde se nedalo projet pak možná přidám fotky,pokud se dostanu ven:) A jak to je u Vás sněží? No u nás se to střídá teďka to chvilku tálo,ale bojím se ,že znovu napadne:) Tak pište teda pokud nejste kakabusové,jak jsem nedávno řekla kamarádce a ona z toho dostala záchvat smíchu není to nadávka jen taková legrace i já jsem kakabus:)
Pápá Kakabus:)

Záblesk-3

22. února 2013 v 15:17 | Tkanice
Tak tu je 3.kapitola Záblesk a uesa doufám,že mi napíšete do komentářů:)

Nový začátek


Příští den šel Erik do školy dobře naladěn, protože cítil ve vzduchu, že ho něco příjemného čeká. Jarní slunce už vykukovalo za kopcem a prohřívalo Erikovi záda. Lehce foukalo, ale Erikovi to nevadilo, protože měl rád teplý a svěží vánek.
Nadhodil si tašku a šel dál. Ve škole ho pak nadšeně odtáhl Robert do kouta a vytáhl z tašky tu knihu, kterou včera našli v jeskyni.
"Na něco jsem přišel!"řekl polohlasně Rob a povytáhl obočí a pak dodal: "Slova Legmon sa Rajie by teoreticky mohli znamenat: Kniha magie."
"Cože? Kniha magie co je to za blbost?"
"Víš, jak se pořád píše v těch knížkách, že je nějaká kniha kouzel. No tak proč by to nemohla bejt tahle? V téhle knize se stále opakuje Rajie takže bych řekl, že to je buďto kouzlo nebo magie a Legmon by mohla znamenat kniha." Vysvětlil nadšeně Robert.
"No mě to moc nepřijde, ale jak chceš třeba to je vážně kniha kouzel nebo magie."
"Co to tu máte?" přiběhl Erikův spolužák Petr a ukázal na knihu.
"Ale nic jen nějaká stará kniha."řekl rychle Rob a schoval knihu za záda.
Začalo zvonit a Petr nevěřícně odešel si sednout do lavice a Rob i Erik si oddechli a sedli si do lavic.
Učitelka vešla do třídy a všechny si změřila ostrým pohledem.
"Dneska."řekla paní učitelka "K nám přijde nová žákyně."odmlčela se a pak dodala: "Takže se budete chovat slušně a doufám," zvýraznila " že na ní budete hodní, protože je z ciziny a moc neumí česky."znovu se rozhlédla po třídě a potom otevřela dveře třídy a dovnitř vešla mladá dívka.
Erik se od ní nemohl odtrhnout pohledem. Dívka byla štíhlá a měla na sobě bílé šaty, které jí splývali podél těla až dolů. Vlasy měla čistě blonďaté a rovné a rostli jí až na záda. Oči byly jasně modré až skoro zářily, jemně přejížděli ostatní spolužáky. Pleť měla takřka bílou a bledou.
"Tak jim pověz, jak se jmenuješ."řekla paní učitelka vlídně a podívala se na dívku.
"Jsem Wejlin!"Prohlásila zvučným hlasem a sklopila hlavu.
"Představit se můžete po hodině. Teď máme češtinu!"řekla paní učitelka.
"Jenom paní učitelko, kam si mám sednout?"Zeptala se Wejlin.
"Emm tak třeba támhle před Erika to je ten kluk ve čtvrté řadě u okna no ten."
"Ahoj."řekl Erik když Wejlin došla ke své lavici. Dívka se jen lehce usmála a sedla si. Celou hodinu byla Wejlin zticha a poslouchala a psala cvičení. Občas se jen otočila po třídě, a když zjistila, že se nikdo nekouká, otevřela nějakou knížku a začala v ní horlivě hledat. Po hodině se Erik rozhodl, že se pořádně představí a zeptá se odkud vlastně je, když přišla z ciziny. Jenže než se přemístili do jiné učebny Wejlin zmizela.
"Nevíš kde je Wejlin?"Zeptal se Erik Roberta.
"Zrovna ji taky hledám, někam se vytratila jen, co jsme došly do třídy"řekl Rob a rozhlédl se po třídě. Kam mohla zmizet, asi jí poslala učitelka pro učebnice. To by tím pádem mohla být u paní učitelky Čmelákové. Půjdu tam, a když tak jí pomůžu s knížkami.
Vydal se chodbou ke kabinetu paní učitelky Čmelákové a zaklepal.
"Ano? A Eriku co pak si přeješ?" otevřela paní učitelka dveře.
"Je tam Wejlin ta nová holka, mám jí pomoct s učebnicemi."řekl Erik a nakouknul do kabinetu.
"Ale jistě, to jsi hodný, že jí chceš pomoct. Tady jsou učebnice. Uf těch je."řekla a podala Erikovi hromadu tlustých i hubených učebnic.
Z kabinetu vyšla Wejlin a také nesla spoustu učebnic. A řekla: " Dík že jsi přišel, ty jsi Erik že?"
"Eeee ano Erik jo Erik."5ekl nervózně a málem upustil učebnice.
"To je hezké jméno, ale tam u nás se takovéhle jména nepoužívají, neznáme je."
"Odkud pocházíš?"zeptal se Erik a málem vrazil do profesora Fyziky a ten si jen něco zabrblal pod vousy.
"Tam to neznáš je to daleko. Ty máš dům tady blízko, že?" řekla Wejlin a zrychlila krok.
"Ano, hned za parkem, pokud víš, kde máme park."
"Ano vím, včera jsem tě tam viděla, s jedním klukem jste šli směrem k lesu."
Dál už si nepovídali a Erikovi přišlo divné, že ho Wejlin uvedla do nervozity, ale to už teď neřešil. Ruce ho tížili od těžkých knih, ale nedal na sobě nic znát. Konečně došli do třídy. Když vešli, slyšeli řev spolužáků a učitelky, která křičela: "Přestaňte tady řvát!" a hned se našli poznámky jako: "Myslím, že jedinej kdo tu řve je ona!"nebo "To né já to moje šauma!"
Erik donesl učebnice na lavici a kouknul se na své ruce, měl je úplně rudé a tak je raději schoval do kapes. Wejlin se otočila a řekla: " Děkuju ,že jsi mi pomohl." a usmála se.
"Není, zač jen jsem se chtěl zeptat, jak to že máš tak zvláštní jméno?"
" Moje jméno jsem dostala v zemi, kde je to povolené mít jména,která neexistují,jako třeba list nebo dřevo,tak já se jmenuji Wejlin." Řekla s úsměvem Wejlin. Erik si jen něco zamručel a šel si sníst svačinu.