Záblesk-1

18. února 2013 v 16:44 | Tkanice
Ahoj ráda bych Vám představila mojí knížku jinak první kapitola je nejhorší a už mám dalších 5,takže se těžte se těžte

Erik vyšel z domu a zamířil ke škole, cestou míjel další studenty ,jak míří ke škole a učí se z knížek. Přešel pár ulic , až konečně uviděl školu , která tam stála a hrozila všem žákům ať se učí! Už byl před školou a ucítil, jak kuchařky vaří oběd. Podle vůně poznal , že nejspíše nějaké houby s masem a při tom pomyšlení se otřásl. Začalo zvonit první zvonění a...


...Erik zrychlil aby se mohl ještě učit na hodinu. Najednou se za ním ozvalo: "Počkej!" Erik se otočil ,stál tam Robert, Erikův nejlepší kamarád.Robert byl podobně vysoký jako Erik, ale přitom byl o necelý rok mladší.Byli to nejlepší kamarádi , protože oba milovali lezení po skalách , které se tyčily hned za lesem.Když šli třeba na výpravu , tak šli většinou právě na tyto skály.Robert nosil značkové oblečení, protože jeho rodiče byly velice bohatí a kupovaly mu spoustu věcí. "Ahoj Eriku!Hele nepíšem náhodou z něčeho!"Zakřičel skoro Robert ,aby ho bylo slyšet i přes zvonění , které dozvonilo a na konci jen tak zachrchlalo. "Čau."zamyslel se a pak jen dodal: "Nevim!" "Já doufám ,že ne, protože tu novou látku moc nechápu a navíc jsme psali včera! Teda myslim."zachechtal se a prohrábnul si své havraní vlasy.Erik se vynuceně usmál a začal se proplétat mezi lavicemi a spolužáky ,se kterými občas prohodil pár slov.Konečně se dostal ke své lavici ve čtvrté řadě, tam si dřepnul a čekal až zazvoní znovu na začátek hodiny. Po škole šel rovnou domů , protože nechtěl jíst houby.Začalo pršet. Erik přidal do kroku a tak byl rychle doma. Nejdříve si zatopil v kamnech a pak si jen sednul na židli a koukal na oheň , jak tam tak plápolá.Byl velmi unavený ,protože včera šel pozdě spát. Potom se přece jenom přinutil vstát ,aby si uvařil jídlo. Nakoukl do lednice a jediné co ho napadlo připravit byly těstoviny se sýrovou omáčkou.Když jí dovařil rychle ji snědl.A najednou někdo práskl dveřmi až Erik naskočil , hned si uvědomil kdo to je.Byla to jeho matka Olívie vždycky když přišla domů práskla dveřmi. A tato tradice přetrvala do dnes pomyslel si Erik ,když se nahnul ,aby viděl na dveře.
-1-
"Ahoj mami!"
"Ahoj Eriku! Jak ses měl ve škole?Nemáš nějaký úkoly?" Zeptala se Olívie svou rodičovskou otázkou na kterou Erik nikdy nechtěl moc odpovídat tak řekl jen.:"Ale jo ,dobrý a pár úkolů mám , ale ty si pak udělám."
"Měl by sis je udělat hned jinak na to zase zapomeneš!"řekla a Erik jen obrátil oči v sloup.
Večer si Erik otevřel okno a jen tak hleděl do dálky na les , na skály , na které dřív chodili s tátou , ale teď už na něj prý táta nemá čas . Vždycky jen říká: "Jsi už velký je ti 16 , tak jdi s někým jiným ,nebo jdi sám jsi už dost velký na to aby sis správně uvázal lano ,ne?" A Erik vždycky musí jen přisvědčit, protože už byl opravdu velký, ale kdo má sním jít když ne táta nebo Robert ,který občas nemá čas?
Znovu se zahleděl na hory a najednou uviděl namodralý záblesk, úplně ho oslnil až musel odvrátit zrak. Promnul si oči a znovu se podíval na místo ,kde záblesk uviděl a znovu se zablesklo a pak ještě jednou . Erik ještě dlouho jen hleděl na skály , ale záblesky už neviděl.
Zavřel tedy okno a lehl si do postele . Dlouho pak ještě přemýšlel co to bylo , ale pak se mu přece jenom zavřeli oči a usnul.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 rock-pop-laska-vole rock-pop-laska-vole | 21. února 2013 v 18:57 | Reagovat

hele, mas to fakt dobry :-D sama rada pisu, asi si na blog taky neco dam :-D
rozhodne pis dal :-D

2 tkanice-world tkanice-world | Web | 24. února 2013 v 17:57 | Reagovat

[1]: prosím řekni blog:)

3 •Pet!nka• •Pet!nka• | Web | 24. února 2013 v 22:45 | Reagovat

Píšeš pěkně, jen bych klidně vynechala ten  začátek se školou. Bylo to takové o ničem, víc mi líbil ten konec. To s mámou, tátou a zábleskem.

4 Simon Simon | 26. dubna 2013 v 21:34 | Reagovat

Perfektní! hodně pěkný, věřím že z toho bude fakt dobrá kniha ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama