Listopad 2013

Želva

28. listopadu 2013 v 10:20 | Tkanice |  Zvířata
Ahoj koupili jsme si do naší zvířecí domácnosti želvu vodní a samozřejmě jsem neodolala a musela jsem jí vyfotit. Ještě ani nemá jméno, ale chtěla bych aby se jmenovala Bětka, to zní hezky ne? No, ale je u nás jenom krátce tak jsem zvědavá, jak se jí u nás líbí. Máme pro ní malé akvárko, co nám zbylo po rybičkách, má tam písek na dně , vodu a z té vykukuje velký vápencový kámen. Na něm se ráda vyhřívá pod lampou, jako třeba teď.

Nový počítač a fotoklub

26. listopadu 2013 v 9:54 | Tkanice |  Novinky
Ahoj moc se omlouvám že jsem sem nic nepřidávala, ale rozbyl se mi počítač a bohužel jsem na něm měla všechny fotky, takže začínám od znova, je to hrozné, ale na štěstí jsem měla narozeniny a táta bravurně zareágoval. Dostala jsem nový počítač, notebook, ale nemám tam žádné fotky a z foťáku jsou fotky smazány, protože by se mi tam všechny nevešli. Nový pc mám jen krátce a ještě s ním úplně neumím. Tak mě omluvte, kdyby jste našli v tomhle a ostatních článcích chyby. Nové články s fotkami tu budou, až se naučím s tímto počítačem a až je všechny nějak přetáhnu do počítače. Zrovna fotím hodně zvířata, takže tu budou zvířecí fotky:) A i zase můj oblíbený oheň, protože jsme s kámošema z fotokroužku trošku experimentovali s ohněm a vyšly z toho krásné fotky. Pokud jste taky tak zapálení do fotografování jako já, tak jistě víte jaká je to zábava fotit oheň. Další novinka je,že jsem se stala správcem klubu: www.fotografia.blog.cz a rozjíždím tam projekt Časem. Moc mě to baví a doufám ,že tam vydržím co nejdéle, jestli chcete rozhodně se tam koukněte, najdete tam spoustu úžasných fotek a nápadů, jak fotit. Tak to je asi tak všechno a ještě jednou se moc moc omlouvám.
Tkanice:)

Hello sepetember!

3. listopadu 2013 v 21:50 | Tkanice |  Novinky
Páni to to uteklo! Je tu další měsíc? A to podzim... je tak hezky barevnoo... A taky tu máme další článek hello September :D Tentokrát jsem ho trochu pozměnila...
Film: No nejlepší je jendoznačně, Montreal instrument, city of bones( nevím přesně jak se to píše) ale je to super fiml... byla jsem na tom v kině s kámoškou a bylo to super. Je to tak trochu romantický film a zároveň je to i strašidelný, recenzi hodlám napsat někdy no...

Hlášky: No moc jich není, ale mám jednu: Byli jsme na neviditelný výstavě a tam jsme se ptali našeho provaděče. který byl mimochodem slepý( skoro) na různý věci a jedna holka řekla: A ten váš kamarád byl taky neviditelný?.... mýsto nevydoucí... a taky jsme si užili spoustu zábavy na hře dobble třeba: Cucák, ty dvě červené, Kuktas, koukač!

Jméno: Tereza, protože má 15.října svátek a je to moje kámoška!

Místo: Pod krásným stromem...

Fotka: Místo písničky tu mám moji nejlepší fotku za měsíc, co jsem vyfotila, tentokrát je to fotka zátiší s kvýtkem, jsem na ni patřičně hrdé a myslím, že je celkem povedená.

Tak snad se fotka líbí
Vaše Tkanice :)

Máme je rádi?

1. listopadu 2013 v 9:50 | Tkanice |  Píšu a přemýšlím
Ahoj. Rozhodla jsem se napsat článek na TT, protože já osobně mám slováky ráda. Proč? No nikdy ve mě nebylo takovéto soutěžení, kdo je lepší nebo horší. Slováci mi přijdou vtipní a milí, ale samozřejmě záleží i na člověku. Jasně všichni si myslí, jak je na tom česko lépe, než slovensko, ale ve skutečnosti to není úplně tak pravda. Donedávna jsme byli vyspělejší a bohatší stát, ale od té doby co slovensko přijalo euro, tak se to trochu obrátilo. Slovensko má samozřejmě díky euru lepší obchody. Jestliže chcete prodat, nebo koupit něco ze zahraničí, tak euro je k tomu stvořené. Nechci teďka zastávat to, že bychom měli zřídit euro v Čr, já mám ráda korunu, ale o pěnězích nemá být tento člnek. Slováci jsou( jak se říká) naši břatři, alespoň mě to tak připadá, československo přecejenom nebylo tak dávno. Ale k věci, proč mám tak ráda slováky? Ano něco jsem tady zmiňovala, ale dále se mi třeba líbilo, že jsme projížděli slovenskou hranicí a oni nás z nějakého důvodu stavěli a když zjistili, že jsme češi, usmáli se a s radostí nás pustili dál. Nebo moje spolužačka má mámu, které je taky slovenka, kamarádka samozřejmě umí slovensky a spolu mluví jen a jen slovensky. Mě osobně se líbí ten jazyk, i když je tak podobný tomu našemu. Tak bych Vás chtěla vyzvat ( ti kteří nemají slováky rádi) , aby se trochu zamysleli a uvědomili si, že nám slovávi nic neudělali a mě přijde že to je někdy až "sarkazmus" né úplně, ale je, i když jsme stejná rasa :)
To je vše Vaše Tkanice :)