Prosinec 2013

Jinovatka

30. prosince 2013 v 14:59 | Tkanice |  Přírodu
Ahoj dnes brzo ráno jsem se vydala fotit, protože bylo všude rásně namrzlo a takové fotky jsou nejhezčí, byla celkem zima, na teploměru se rtuť nacházela na nula, a tak jsem venku vydržela jen krátce. nikdo by ale nevěřil, jak je tahle zimní rajina krásná. Pokud rádi fotíte, tak rozhodně neváhejte a vydejte se fotit jinavatu na různá místa. Třeba i jen namrzlá klika je krásná.


Viděla jsem nutrii!

30. prosince 2013 v 13:03 | Tkanice |  Zvířata
Ahoj! Myslím že to bylo ve čtvrtek, kdy jsem se vydala fotit, k naší řece. Vydala jsem se do jedné osady, kde zrovna krásně svítilo sluníčko. Fotila jsem zdejší vodu a kachny, když tu jsem uviděla ve vodě, něco mezi vydrou a bobrem. Nebyl to,ale bobr ani vydra, byla to nutrie. Zrovna si tam chroustala nějaký chleba, co jí tam dali zahrádkáři. Další dny jsem jí tam vyděla docela často ,a dokonce se tam objevilo i malé mládě. Tak Vám tu dávám fotky mého úlovku :D


7 nejlepších fotek

22. prosince 2013 v 15:03 | Tkanice |  Přírodu
Ahoj rozhodla jsem se napsat článek na téma: Nejlepší fotky.... ,protože Vás určitě zajímá jak na tom se super focením jsem :D :D Zvěřejním Vám sem fotky, které nebyli v žádných článcíh, buď proto, že nemají společnou tématiku, a nebo proto že jsem se k nim nedostala, a taky je asi nikde jinde nenajdete. Dále mě napadlo, jestli se nechcete zapojit do ankety, de můžete hlasovat pro nejlepší fotku v tomto článku. Kvůli anketě jsou fotky očíslované( čistě náhodně). Anketa je dole pod článkem a ty fotky uvidíte zde na blogu, asi tak za den. Celem mě zajímá terá vyhraje. A abyste měli rozhodování snažší, napíšu Vám ke každé fotce, nějaký můj komentář, kde jsem fotku vyfotila a co se mi na ní nejvíc líbí, nebo proč jsem ji vybrala.

1. Jako první jsem vybrala tuhle fotku. Krásný šípek i přez to, že je již promášklý a zmrzlí. Líbí se mi na ní jednoduchost a přesnost zachycení. Dále i barevní spracování a rozmazané pozadí do šeda. Na tuhle fotku jsem měla dostatek času a myslím, žejeto i vidět. Protože když člověk nespěchá, fotky se daří líp.


Další fotky jsou v celém článku.

Fotky- Můj milovaný kocourek

20. prosince 2013 v 15:19 | Tkanice |  Zvířata
Ahoj! Máte zvíře? Rybu, kočku, psa, morče,křečka... Já mám tlustého, spícího, huňatého a milého kocoura. Vím kočka není zaz aš tak neobviklá, myslím doonce, že je to nejčastější zvířela, ale náš kocour, je tak odlišný od ostatních koček( teda pardon kocourů), že nejspíše nemá ani za potřebí se s nimi vídat :D Raději si lehne ke mně do postele, i když ví že ho od tamtud za se vyhodim, a klidně sispí celý den, než přijdu a podrbuho za uchem. A když pak usedám k počítači a koukám se na blog, tak mi hned do očí vpadne super téma týdne. Běžim foťáku a fotim koucourka milého na svůj foťáček. No není to hezké? Budu mít na něj vzpomínku a vy uvidíte našeho tlouštíka :D A tak tady jsou fotky, které jsem pořídila. Nebylo zas až tak ho vyfotit, většinu času totiž spí, takže tu budete mít spíš jeho nudnější část dne.
Více v celém článku :)

Vodní Svíčky

19. prosince 2013 v 20:42 | Tkanice |  Přírodu
Ahoj tak se konečně blog.cz uráčil zveřejnit fotky do galerie. A já můžu zase psát články. Jo pěkně mě to štve, to má být nějaký vánoční dárek expres? Dovezte na adresu www.tkanice-world.blog.cz ! Prosím! Ale už se tolik nezlobím, protože se admini blogu vzchopili a znovu to opravili. Abych tady nekecala o něčem, co lidi třeba ani nepostřehli, když chcete na blog.cz šoupnout fotky, zobrazí se v garelii až po několika dnech, v tu dobu kdy zrovna nemáte čas a nemůžete psát články. Naštěstí si toho všimlo spoustu blogerů a napsali zmiňující se články o problému. Ale k věci. Rozhodla jsem se napsat něco trochu vánočního a myslím, že právě vodní svíčky, jsou tím nejlepší předmětem, pro témata projektů "vánoční zvyky". a navíc je to i hezké, když vydíte na vodě plout různobarevné lodičky se svíčami, skořápky, a nebo je takové posezení s přáteli. Tyto svíčky, jsou přímodělané k těmto věcím a taky podle toho stáli :D :D Upozornění, strašně rychle dohořívají, takže nafotit a sfouknout :D . Na Fotkách, tedy uvidíte, jejich dlouhé plamínky a voskový trub loďky, co se pohupuje ve starém lavóru a temnou atmosférou tmy.
Co se mi na fotce líbí: Nahnutí plamínku ke straně, tím určení směru jízdy. Nepřesvětlenost, ale i příjemné prostředí, ve