Červen 2014

Recenze Divergence

8. června 2014 v 17:37 | Tkanice
Ahoj je to dlouho co jsem nepsala žádnou recenzi. Tentokráte to bude na film Divergence. Byla jsem na tom už dávno a dokonce dvakrát! Bohužel už to v kinech nedávaj, jenom někde a to vyjímečně. Už jsem ale našla pirátskou kopii toho filmu, takže podívat se na to dá, i když ne moc čestně.
Z úvodu jste mohli vyčíst, že se mi to líbilo. Popsala bych to jako záživný děj trochu podobný HG( Hunger Games). Pokud jsem někdo HG viděl, myslím, že je to srovnatelně dobré. Zase je fajn, že je to podle knížky, takže ti, co nemůžou vydržet než bude druhý díl, zaběhnou do knihkupectví a tam si to koupí. Myslím, že i z pohledu hereckého obsazení je to vybráno dobře. Herci byli krásní a i různé efekty byli super. Co se mi líbilo ale hodně, byla ta hudba! Hned jsem si našla soundtrack a myslím, že Vám se také zalíbí.
A teď trochu o tom ději. Země v budouctnosti je rozděleno do 5 frakcí, aby byl zachován mír. Protože okolní svět se válkami zcela zničil.1. frakce je odevzdanost, teda myslím, že se tak jmenují, pomáhají lidem a jsou mírumilovní. Další je sečtělost, ti vědí všechno, učí se a jsou to vědci. Potom je nějaká sparvedlnost, to jsou soudci, vždy mluví pravdu a jsou upřímní. Zemědělští, nebo-li asi hodní, obdělávají půdu a žijou šťastným obyčejným životem. A nakonec jsou tu Neohrožení, jsou volní a nebojácní, je to policie a armáda města udržují pořádek a klid.
Hlavní postava Beatris a je ve frakci Odevzdanost se svými rodiči do dne kdy má jít na test, který jí zařadí do frakce. Jenže ten test podle výsledků naní nefungoul a ukazoval všechny frakce. Tomu to ději se říká Divergent a většinou bývají odstraňováni, protože se nedají ovládat. Do jaké frakce se Tris rozhodne jít si nenechte ujít.
Na konec chci tento film opravdu doporučit. Myslím, že je jedno jestli si ho pustíte v češtině nebo s titulky, ale já preferuji titulky :D
Toť Vše
Vaše Tkanice:)
PS: Tohle je trailer:

Kapka barvy

7. června 2014 v 17:40 | Tkanice |  Přírodu
Ahoj! Tak jsem zase tu! Možná píšu kvůli té krásné letní náladě. Chtěla bych Vám ukázat přirovnání pocitů k kapkám barev.
Některé pocity jsou krátkodobé. Třeba vztek, i když chceme většinou zachvíli přetrvá a je tak malý, že na něj za chvíli zapomeneme. Stejně jako mmalá kapka barvy. Je tak malá, že se zachvíli ztratí.
Potom je tu smích ten si můžete udržet, když jste se super lidmi nebo si čtete něco vtipného. Smích po sobě zanechá odezvu, protože ho můžete předávat dál a dál. Smíchu není nikdy dost a proto je ho potřeba pořát dodávat. Naštěstí není moc drahý takže to máte v pohodě :D


A co láska? Nebo zamilovanost? Ta zůstává dlouho, pokud to není jen poblouznění což moc drouho netrvá. Při tomto pocitu se člověk mění. Občas blázní a někdy se chová příliž nervózně. Zválšť v přítomnosti té osoby. Zanechává v nás barvu a v zpomínky na hodně dlouho.

Z lásky se, ale často stane nenávist a ta se doplňuje a doplňuje, každým naším skutkem. Sice není krasná a ještě k tomu tmavá.Snad rozmazaná po celém srdci.

A ospalost? V našem čivotě udělá jenom tako plob a počká si, než si odpočiteme. Potom zmizí a my jsme zase čerství.

Snad se líbili :)
Tkanice :)