Září 2014

Motýlí bezstarostnost

19. září 2014 v 15:19 | Tkanice |  Píšu a přemýšlím
Motýlí bezstarostnost? Takovej divnej název co? Proč ne. Mám fotky motýlů a ty se mi hodili do téma týdne. Proč mi připadají bezstarostní vlastně ani nevím. Jen často sním být motýlem. Starat se jen o šťávy z květů a o to aby jen nezačalo pršet. Lítat si kam chcete. Možná si teď říkáte, proč nechci být raději ptákem. Tohle je jasné: Co když bych byla třeba slepicí, umřít na maso není moc hezké a navíc moc létat byste nemohli...


A tučňákem? Ha je tam zima, i když tučňáci jsou fajn!! Další důvod proč chci být motýlem je, že jste něčím zajímaví. Třeba barvou, letem. Jak se líhnete, i svojí tajuplností, jakou je obklopen každý brouk, hmyzák nebo něco podobného. Tímto chci zdůraznit, že je to jenom úvaha, jaké by to bylo být motýlem... Nevěřím v to, že se do něj po smrti narodíme :) Každý znás jistě chtěl být zvířetem a je jedno jakým. Utíkáme tím pryč od reality a přemýšlíme... Představujeme si, jaké to asi je.
Vaše Tkanice :)

Mamut akrylem

16. září 2014 v 15:26 | Tkanice |  Tkanice kreslí
Ahoj. Vzpoměla jsem si, že tenhle blog tu kdysi míval rubriku Tkanice kreslí! Tak co do ní něco nepřidat? TT mi zrovna nahrálo, takže jsem zalovila v mích pokusek o malování a vyštrachala jsem mamuta... Respektive mamuty dva. Zima jim určitě byla, takže proč ne. Obraz je namalován akrylem, kdo by to nevěděl je to barva nebo jinak řečene druh malování, kterým maluji asi nejraději. Na obrazu byli použity různé techniky malování, které Vám potom v celém článku objasním. A myslím, že se dají využít i třeba ve škole, kde si většina netušeně vytváří svá umělecká díla :D Upozorňuji, že jsem tento obraz malovala na jednom kroužku, takže moje schopnosti nejsou zas tak veliké. Pokud se, ale zaměřím na obrázek, vidím mamuta, ne mamutici, protože mi přijde mamutice moc častá. No každý přece čeká malé mamuťátko s maminkou?! Ale mamuta se synem, no?


Klika z Poličky

15. září 2014 v 21:01 | Tkanice |  Kliky
Ahoj. Kvůli problému s přihlášením jsem nic nepřidávala, ale teď jsem zase tu. Chtěla bych vám ukázat kliku, na kterou jsem patřičně pyšná a navíc pochází z krásného města Polička, kde jsme byli o prázdninách na dovolené. Sbírám raději starší kliky, protože jsou krásnější... Což časem sami poznáte. Kolik lidí asi stlačí denně tuhle kliku? Jak je stará? A proč zrovna lev, ležící na rukojeti? Nevím, ale o tom se právě krásně dá přemýšlet a představovat si všemožné příběhy.
Vaše Tkanice :)