Přečteno ✓

Hledání Aljašky - recenze

7. ledna 2017 v 20:42 | Tkanice

Hledání Aljašky - John Green

Hned na začátek chci říct, že toto není cestopis, jak si hodně lidí myslelo, protože když jsem to ukázala tátovi, tak hned nadšeně řekl, že to je zajmavý a tak jsem ho musela ujistit, že to je romance a proto to zajímavé není.
Obal knížky by mě na první pohled odradil a přiznejme si, kdo nesoudí knížku podle obalu. Nelíbí se mi, ale obsah je opravdu bezvadný. dostala jsem na tuhle knížku doporučení od mé kamarádky, a proto jsem si ji přála k narozeninám. A dostala! Přečetla jsem ji asi za dva dny a samotná knížka je rozdělená na dvě části. První se jmenuje před tím a kapitoly v této části jsou pojmenovány počtem dní před tím... a věřte mi, že když už jste třeba tři dny před tím, nemůžete se dočkat na to. Samotné to mne docela rozesmutnilo a začala jsem tu knížku nenávidět, ale po pár stránkách mne to přešlo. Musím vás upozornit, že tato knížka nekončí happy endem, jako většina knížek od Johna Greena. Druhá část potom je docela smutná, ale jen prvních pár stránek.

A o čem to vlastně je? Je to o náctiletém klukovi Milesu Halterovi, který se vydá na střední školu hledat své velké Možná. Toto velké možná byly zároveň poslední slova Francoise Rabelaise, což je slavný spisovatel, který pochopitelně nežije. Tímto heslem se Miles celou dobu řídí. Je na pokoji s klukem přezdívaným Pluovník a jemu samotnému se začne říkat Váleček. Zkamarádí se s jistou Aljaškou Yungovou,která je záhadná a plná tajemství, zároveň je neuvěřitelně sexy a krásná.
 
 

Reklama