Přírodu

Nejlepší fotografie za rok 2016

2. ledna 2017 v 13:31 | Tkanice
Dneska to bude tak trochu ohlédnutí za tímto rokem a kdy jindy to napsat než teď. Tady jsou nejlepší fotky za rok 2016!

Mráz běží po zádech

11. prosince 2016 v 18:41 | Tkanice
Už dlouho si pohrávám s myšlenkou, že to tady zabalím. Nemyslím tím blog, ale tak nějak obecně. Tohle je dost depresivní na začátek článku ne? Možná je to tou zimou a nebo Vánoci, ale fakt se tu někdy nudím. Zvlášť večer kdy není co dělat, fotit, tvořit... Píšu na blog a ten mi pak dává zpětnou vazbu, možná že jednou přestanu psát a vy si budte říkat. Kam ta Tkanice zmizela? Umřela? Ne, pravděpodomně se zapomene na tenhle blog jako na mě.
Ale co to plácám. Ve skutečnosti jsem vám chtěla ukázat fotky, co jsem vylovila z foťáku. Jsou to pokusy o zachycení mrazu a jinovatky a všeho krásného, co je na tomto období. Ale. Jaksi jsem líná... a ven jsem nevyšla a ten mráz nechytila. Teď si můžete říkat, kdo teda fotil tyhle fotky?
Já před rokem? Dvěma lety? Vlastně ani nevím jak jsou staré. Pokud jsi hodný člověk, omluvíš mě a mojí lenost a zanecháš svůj rozlícený komentář někde hluboko v mysli.Hororová mlha

4. prosince 2016 v 20:03 | Tkanice
Strašidelné horory, lezavo a mlha kolem nás. Takhle se loučí podzim ve své kráse. Šla jsem tou zimou a mlhou,nadšeně fotila a už jsem vymýšlela tento článek...
Žlutá květina

30. září 2016 v 17:11 | Tkanice
Ahoj. Ve středu jsem se vydala na foto procházku. Sice nakonec tolik fotek nebylo, ale mojí pozornost získala jakási žlutá květina. Protože biologie nikdy nebyla mojí silnou stránkou, vůbec netuším co to je. A ne není to slunečnice.
Ahoj podzime !

26. září 2016 v 13:24 | Tkanice
Asi před dvěma týdny jsem šla s mým klukem fotit a teprve teď jsem šoupla fotky do počítače a nějak je probrala. Tehdy jsem si říkala, jak je hrozný, že už začíná podzim a přitom je teprve začátek září.
Snad se fotky budou líbit!


Bydlím na takové vesnici, která je oficiálně město, ale jsem za to opravdu ráda. Není tu takový hluk jako třeba v Praze, kam dojíždím do školy. Tohle je rybník, kde se chovají kapři a všemožné ryby. Ta hladina byla kouzelná. Nemyslíte?

Dokonce byla tak čistá, že na ní pluli vodoměrky věrky.

Mokrá Vysočina

15. srpna 2014 v 17:49 | Tkanice
Ahoj! Vrátila jsem se z všech možnějch výletů a pobytů a rozhodla jsem se Vám ukázat fotky z Vysočiny, kde si mi nejvíce líbilo mokro. Kapičky byli opravdu kouzelné a rpzhodně sem nám i fotky skla a všeho ostatního.
Všude se rozprostírala mlha a mě se tak Vysočina líbila.
Malé kapičky se třpytili na stromech a já si připadala jako ve snu.

Sbohem krásná vysočino! :(
Vaše Tkanice:)

Kapka barvy

7. června 2014 v 17:40 | Tkanice
Ahoj! Tak jsem zase tu! Možná píšu kvůli té krásné letní náladě. Chtěla bych Vám ukázat přirovnání pocitů k kapkám barev.
Některé pocity jsou krátkodobé. Třeba vztek, i když chceme většinou zachvíli přetrvá a je tak malý, že na něj za chvíli zapomeneme. Stejně jako mmalá kapka barvy. Je tak malá, že se zachvíli ztratí.
Potom je tu smích ten si můžete udržet, když jste se super lidmi nebo si čtete něco vtipného. Smích po sobě zanechá odezvu, protože ho můžete předávat dál a dál. Smíchu není nikdy dost a proto je ho potřeba pořát dodávat. Naštěstí není moc drahý takže to máte v pohodě :D


A co láska? Nebo zamilovanost? Ta zůstává dlouho, pokud to není jen poblouznění což moc drouho netrvá. Při tomto pocitu se člověk mění. Občas blázní a někdy se chová příliž nervózně. Zválšť v přítomnosti té osoby. Zanechává v nás barvu a v zpomínky na hodně dlouho.

Z lásky se, ale často stane nenávist a ta se doplňuje a doplňuje, každým naším skutkem. Sice není krasná a ještě k tomu tmavá.Snad rozmazaná po celém srdci.

A ospalost? V našem čivotě udělá jenom tako plob a počká si, než si odpočiteme. Potom zmizí a my jsme zase čerství.

Snad se líbili :)
Tkanice :)

Malý jarní výlet

28. dubna 2014 v 14:00 | Tkanice
Ahoj celkem nedávno jsme vyrazili na výlet do chráněné krajiné oblasti Srbsko. Možná jste tam někdy byli, nebo tak nějak tušíte kde to je. Zrovna teď na jaře to tam je překrásné. Všechno začíná kvést a pučet. Krásně to tam voní a je to tam přímo poseté květinami. Všechno krásně bručí a když se tam vydáte dopoledne ve všední den, nepotkáte tam ani nohu. Dokonce se na nás přišla podívat i žába. Byla tam, ale jenom jedna, takže smůla. No a protože jsem jenom na blbý zákledce nemusím vědět co je to za květiny ( no jo výhoda těch hloupějších).
Pokud máte nějaké tušení co to je, napište mi :D

A takhle to tam bylo obsypané! no není to nádhera? Dokonce jasem tam potkala nějaké seniory a jak se litují, že nevzali foťák! A slyšela je jak mě pozorují a říkají: No ta má aspoň pořádnej Foťák :D
Tahle fotka mi připadá krásně zasněná, jen si do těch květin lehnout a sladce spát... Krutý je, že je to rezervace a tam se nesmí :D

A toto je další neznámá věc!A toto je ta slavná žabulinka :D


Toť vše Vaše Tkanice :DŽidovský hřbitov

26. března 2014 v 13:46 | Tkanice
Ahoj jsem líná já vím, ale teďka jsem celkem aktivní ne? Kecám. Mám momentálně jarní prázdniny, takže mám haldy času a trochu nemám plány kromě středy. Dohnala jsem se k tomu, abych sem přidala fotky z víletu, kde byli i jeleni (fotky) . Narazili jsme tam i na židovský hřbitov a to je teprve nádhera. Zvlášť když svítilo sluníčko a na hroby se vrhali krásné stíny. Jestli to nevíte dříve se dávali na hrobu kameny místo květin, protože květiny připomínali život a toho na hrobech moc není... Proto kameny, nebyli totiž nikdy živé víc než jsou teď. Navíc byl zrovna jeden z těh až letních dnů, kdy chodíte jenom v tričku... Už tu zimu nemůžu přežít, ale snad se bude oteplovat. Tak tady máte ty fotky...
Jo a na tý první je mech ♥ ♥ :)

Je to sice nakřivo,
ale nám to nevadí!
Aslan!


Chudák Hermiona :(


Vaše Tkanice :)

Zase příště zimo!

23. března 2014 v 20:31 | Tkanice
Ahoj! Jsem tak šťastná, že je už jaro! Sice prší, ale aspoň všechno krásně poroste. Protože jsem líná vež, tak Vám sem dám fotky ze zimy jako upomínku, jak jsem polapila sníh. Což je velice zajímavé, protože žádný nebyl :D Jednou se nebe zachmuřilo a začaly padat nádherné vločky a sníh se rozprostřel nad všemi polokvetoucími květinami.
Ach... ten můj mech milovaný.
Ach... zasněžený, unavený.


Jdi přič zimo!
Je moc chladno!
 
 

Reklama